Sladký kaštanový krém s karamelovými tóny, to je neodmyslitelná součást francouzské a italské kuchyně. Kdo nikdy neochutnal krepy s touto skvělou náplní, má ještě hodně co objevovat. S naším receptem si kaštanový krém připravíte bez obtíží za pár minut i u Vás doma a ještě při tom ušetříte. Přesvědčte se sami, jak umí být život sladký – ať už v palačinkách, na pečivu, nebo jen tak na lžičce…

Časová náročnost: 10 minut

Ingredience na 4 porce:

250 g kaštanového pyré Three Chestnuts

80 až 100 g třtinového cukru (dle chuti si můžete množství individuálně upravit)  

100 ml vody

20 g másla

Postup přípravy:

1. Do kastrolu vložte máslo, nasypte cukr a nalijte vodu. Začněte zahřívat na středním a plameni a promíchávejte metličkou.  

2. Po zahřátí kastrolu přidejte kaštanové pyré, které jste si předem rozmrazili a rozkrájeli na menší kousky. Několik minut dále zahřívejte za intenzivního míchání. Pokračujte, dokud se Vám nepodaří kaštanové pyré rozmíchat dohladka a cukr ve směsi nezkaramelizuje, což poznáte podle ztmavnutí obsahu kastrolu a přechodu do krémové konzistence.  

3. Kastrol odstavte a nechte krém zchladnout. Poté jím potřete palačinky nebo pečivo. Pokud jste fajnšmekři, brzy přijdete na to, že krém se dá ujídat i samotný bez palačinek a pečiva.