Pravá delikatesa z těch nejlepších surovin, kterými se pyšní italská kuchyně. Smetanový základ dodává polévce jemnou texturu a kaštanová chuť okořeněná lesními houbami a parmskou šunkou vytváří nevšední gastronomický zážitek. Příprava této speciality přitom nevyžaduje žádné velké kulinářské umění a vůbec není náročná na čas. Zkuste a nebudete litovat!

Časová náročnost: 30 minut

Ingredience na 4 porce:

250 g 100% kaštanové hmoty Three Chestnuts
20 g sušených lesních hub
1 velká brambora
250 ml smetany na vaření
500 ml zeleninového nebo kuřecího vývaru (lze použít vodu a vaničkový nebo kostkový bujón)
sáček s kořením (pepř, pažitka, petrželka, tymián, muškátový oříšek)
50 až 100 g parmské šunky

Tip! Do kaštanové polévky můžete namísto lesních hub použit také čerstvé žampiony. Počítejte ale, že výrazné chuti a aromatu lesních hub se žampiony nemohou nikdy plně vyrovnat.      

Postup přípravy:

1. Sušené houby si předem namočte do misky s vlažnou vodou, dokud neabsorbují dostatek vody (cca 20 minut).      

2. Houby a oloupanou bramboru nakrájenou na kostky dejte do hrnce a zalijte vývarem. Pokud pracujete s vaničkovým nebo kostkovým bujónem, použijte vodu, ve které se namáčely houby. Vložte sáček s kořením a vařte 15 až 20 minut, dokud brambory nebudou měkké.     

3. Vyjměte sáček s kořením a přidejte nejlépe předem rozmrazenou kaštanovou hmotu rozkrájenou na menší kousky. Chvíli míchejte, až se kaštany začnou rozpouštět.

4. Obsah hrnce přelijte do mixéru. Přidejte smetanu a důkladně rozmixujte. 

5. Vraťte polévku do hrnce, podle chuti osolte a dokořeňte a krátce povařte na středním plameni. V případě potřeby si upravte konzistenci přidáním vývaru, vody nebo smetany. 

6. Plátky parmské šunky nakrájejte na malé kousky, dejte na dno polévkových talířů a zalijte polévkou.

Tip! Pro ozdobení můžete použít na tenké plátky nakrájené a na másle orestované žampiony nebo lesní houby a čerstvou nasekanou petrželku.