Základní kaštanový cheesecake, se kterým zaručeně sklidíte ty nejvyšší známky. Není náročný na přípravu, obsahuje jen minimum přidaného cukru a lze ho snadno vytvořit v bezlepkové variantě. Pokud máte cukrárnu nebo kavárnu, tento cheesecake bude pro Vaše zákazníky tím pravým důvodem, aby se k Vám vraceli.

Časová náročnost: 30 minut, pečení 70 minut

Ingredience na 10 porcí:

Korpus
100 g ořechů (nejlépe mandlí nebo vlašských)
150 g máslových sušenek (nebo piškotů)
80 g másla

Tip! Pro bezlepkový cheesecake stačí do korpusu použít bezlepkové sušenky nebo piškoty. Podle chuti si také může upravit poměr ingrediencí a experimentovat s různými druhy sušenek, piškotů a ořechů.  

Krém
300 g kaštanového pyré Three Chestnuts
200 g mascarpone
200 g ricotty
50 ml smetany ke šlehání
3 vajíčka
75 g cukru nebo 1 velká lžíce medu

Tip! Při přípravě krému můžete být kreativní. Zkuste si například zvýšit podíl kaštanové složky, použít v jiném poměru mascarpone a ricottu nebo zvolit jiný krémový sýr. Místo kaštanového pyré můžete cheesecake vytvořit i ze 100% kaštanové hmoty Three Chestnuts a krém ochutit zcela podle sebe.

Poleva
100 g čokolády na vaření
200 g zakysané smetany
(pár lžiček oblíbené marmelády)

Postup přípravy:

1. Rozemelte ořechy a sušenky. Rozpusťte máslo, přidejte ho k ořechům a sušenkám a dobře promíchejte.

2. Hmotu zatlačte na dno a mírně do okrajů kruhové formy vyložené pečícím papírem. Je praktické, když k tomuto použijete například skleničku s rovným dnem. Následně dejte samotný korpus předpéct na 10 až 15 minut do trouby předehřáté na 180°C.

Tip! Pro správnou přípravu se doporučuje obalit pečící formu alobalem a péct cheesecake ponořený v lázni na plechu naplněném vodou.

3. Ve větší misce smíchejte rozmrazené kaštanové pyré, mascarpone, ricottu, smetanu a cukr nebo med. Pokud chcete mít krém pěkně hladký, promíchejte všechny ingredience důkladně robotem, ale příliš nešlehejte, aby se do směsi nedostal vzduch. Na závěr přidejte vajíčka a dobře vmíchejte do krému.

4. Připravený krém nalijte do formy na předpečený korpus, silně klepněte s dortovou formou o linku, abyste ze směsi uvolnili vzduch, a dejte do trouby. Pečte nejdříve 15 minut při 180°C, potom snižte teplotu na 120°C a pečte dalších 35 až 45 minut.

5. Když se dort dopéká, rozpusťte čokoládu a smíchejte ji se zakysanou smetanou. Zalijte dort a polevu rovnoměrně rozprostřete. Poté pečte dalších cca 10 minut.

Tip! Při rozpouštění nalámejte čokoládu na kostičky do misky a zalijte horkou vodou. Nechte chvíli působit a poté vodu opatrně slijte. Čokoláda se bez jakékoliv námahy krásně rozpustí. Pokud si chcete chuť cheesecaku vylepšit, můžete ještě před přidáním polevy natřít upečený dort tenkou vrstvu Vaší oblíbené marmelády.

6. Vypněte troubu a nechte cheesecake dojít. Poté formu vyjměte z trouby a nechte dort zchladit při pokojové teplotě. Zchlazený dort následně dejte na několik hodin uležet do lednice. Nebuďte netrpělivý, protože teprve uležený kaštanový cheesecake Vám odhalí své pravé chuťové kvality.