Kaštanový skvost, který máte hotový za 10 minut. Lze s ním dále pracovat při přípravě dortů, zmrzliny nebo palačinek. Je ale natolik dobrý, že nebudete chtít nic vymýšlet a nejčastěji ho sníte samotný. Nejlépe chutná s čerstvým ovocem – ostružinami, malinami, jahodami, višněmi, borůvkami nebo rybízem. Perfektně doplní sladké menu kaváren a restaurací nebo nabídku cateringu.

Časová náročnost: 10 minut

Ingredience na 4 až 6 porcí:

250 g kaštanového pyré Three Chestnuts

200 g mascarpone

150 ml smetany ke šlehání

ovoce dle vlastního výběru

Postup přípravy:

1. Kaštanové pyré nechte rozmrznout, rozkrájejte na menší kousky, dejte do misky a důkladně promíchejte s mascarpone. Doporučujeme použít metličkový robot, aby byl krém hladký a nezůstaly v něm hrudky kaštanového pyré. V případě potřeby je možné usnadnit si míchání zředěním směsi pár kapkami mléka. 

2. V druhé misce vyšlehejte smetanu, aby byla dostatečně tuhá. Vyšlehanou smetanu potom jemně vmíchejte do směsi kaštanového pyré a mascarpone.

3. Ovoce umyjte, rozdělte do pohárů a zakryjte krémem. Podle chuti můžete krém servírovat také ve spodní vrstvě zasypaný ovocem nebo u mini porcí využít jednotlivé kusy ovoce jako dekoraci.

Tip! Pro docílení zajímavějšího vizuálního efektu zkuste při dávkování krému využít zdobící sáček.