Senzačně kontrastní chuťová kombinace bez přidaného cukru. Tento recept spojuje sladké kaštanové pyré se slaným krémovým sýrem a kyselým čerstvým ovocem. Nic nemusíte péct, jen smícháte suroviny a za pár minut máte hotovo. Odlište svou nabídku sladkých dobrot tímto odvážným letním hitem!

Časová náročnost: 20 až 30 minut

Ingredience na 8 porcí:

Korpus
100 g máslových sušenek
50 g ořechů (nejlépe mandle nebo vlašské)
80 g másla

Tip! Pro bezlepkový cheesecake stačí nahradit klasické sušenky bezlepkovými nebo třeba mixem ořechů a datlové pasty. 

Krém
200 g kaštanového pyré Three Chestnuts
200 g krémového sýra Lučina nebo Philadelphia
100 ml smetany ke šlehání
50 ml vody
25 g (cca půl sáčku) želatiny na nepečený dort

Ovoce
200 g červeného rybízu

Tip! Pokud nemáte čerstvé ovoce, můžete použít mražené a připravit si tak cheesecake v jakémkoliv ročním období. Vyzkoušejte tento recept také s jiným ovocem, například s ostružinami, malinami nebo borůvkami. Všechny kombinace jsou vynikající. 

Postup přípravy:

1. Rozemelte sušenky a ořechy. Rozpusťte máslo, přidejte ho k sušenkám a ořechům a dobře promíchejte.

2. Hmotu zatlačte na dno a mírně do okrajů kruhové formy. Je praktické vyložit dno nejprve pečícím papírem a při zatlačování použít skleničku s rovným dnem.

3. Ve větší misce smíchejte rozmrazené kaštanové pyré, Lučinu a smetanu. Směs důkladně promíchejte robotem, aby byla hladká. 

4. Stranou si v misce v malém množství vody rozmíchejte želatinu na nepečený dort (nespleťte si s dortovým želé). Následně pomalu vmíchejte připravenou směs na krém a vše důkladně promíchejte.  

5. Hotový krém vlijte do formy a uhlaďte. Navrch nasypte ovoce, rovnoměrně rozprostřete a jemně zatlačte do krému. Cheesecake dejte na několik hodin uležet do lednice, aby jeho chuťové kontrasty vynikly naplno.