Bleskové a zdravé řešení na obědy a večeře. Na této dobrotě si pochutnají hlavně vegetariáni, ale netradiční kaštanová chuť dokáže mile překvapit i jinak zatvrzelé milovníky masa. Recept je velmi variabilní, můžete si ho snadno upravit do variant bez lepku a laktózy nebo v něm prostřídat různé druhy kaštanového pesta a zeleniny.

Časová náročnost: 15 minut

Ingredience na 4 porce:

1 balení těstovin (dle chuti – my jsme použili semolinové pennoni lisci)
200 g kaštanové pomazánky Three Chestnuts (se zeleninou, s chilli nebo se žampiony)
2 až 3 velká rajčata
čerstvá nebo sušená pažitka na dochucení
olivový olej
nastrouhaný sýr (dle chuti – my jsme použili mozzarelu)

Tip! Čím si těstoviny dochutíte, závisí jen na Vaší fantazii. V našem receptu jsme se snažili navrhnout co nejjednodušší a nejrychlejší kombinaci. Vy si ale můžete například vyměnit rajčata za Váš oblíbený druh zeleniny. Případně si jídlo můžete vylepšit dalšími surovinami, které máte rádi.   

Postup přípravy:

1. Těstoviny dejte uvařit do osolené vody dle návodu na obalu.

2. Mezitím si nakrájejte na malé kostičky rajčata a další zeleninu, kterou máte chuť použít. Nasekejte pažitku a nastrouhejte sýr, pokud jste ho koupili vcelku.

3. Uvařené těstoviny slijte, zakápněte trochou olivového oleje a promíchejte s kaštanovou pomazánkou (pestem). Podle chuti buď ještě před promícháním, nebo až navrch na talíři přidejte nakrájenou zeleninu a nastrouhaný sýr a můžete podávat na stůl.

Tip! Těstoviny chutnají nejlépe, když se sýr stihne rozpustit. Doporučujeme proto vmíchat sýr do těstovin, dokud jsou ještě teplé. Pokud sýr přisypáváte až navrch, zkuste celý talíř s jídlem vložit na chvilku do mikrovlnky pod gril nebo na klasický ohřev.