kaštanová hmota
kaštanová hmota

100% KAŠTANOVÁ HMOTA

Surovina budoucnosti a současně naše vlajková loď. Nenajdete v ní nic než čisté kaštany – oloupané, uvařené a prolisované do jemné pasty, se kterou dokážete během pár minut bez námahy vytvořit kulinářské zázraky. Dá se použít naslano i nasladko v libovolných chuťových kombinacích. Díky skvělým výživovým vlastnostem kaštanů je to ideální způsob zdravého stravování. Nabízí řešení pro vegetariány, vegany, osoby s intolerancí lepku, laktózy nebo ořechů, rodiče malých dětí a příznivce přírodních potravin bez konzervantů. Minimální obsah kalorií a tuků z ní také dělá vhodnou složku diety.  Naše 100% kaštanová hmota je vyráběna zásadně z čerstvě sklizených evropských kaštanů, které jsou zpracovány okamžitě po sklizení. Díky technologii hlubokého zmrazení jsou zachovány všechny cenné látky a kaštany se tak na váš stůl dostávají v té nejvyšší možné kvalitě.

Použití: polévky, přílohová pyré, omáčky, slané koláče, nádivky, pomazánky, náplně, bezlepková těsta, přesnídávky, dorty, krémy, palačinky, lívance, zmrzliny, poháry, smoothie. 

Varianty balení: malé 250 g nebo velké 2,5 kg.

Složení: 100 % jedlé kaštany.

Skladování a trvanlivost: Při skladování v teplotě – 18°C a nižší minimální trvanlivost až 24 měsíců. Po rozmrazení nutné spotřebovat do 3 dnů a znovu nezmrazovat.   

Nutriční charakteristika na 100 g:

Energie…………………………………………….. 544 kJ/129 kcal
Tuky…………………………………………………. 1,6 g
– z toho nasycené mastné kyseliny…… 0,3 g
Sacharidy…………………………………………. 22,6 g
– z toho cukry…………………………………… 4,6 g
Bílkoviny…………………………………………… 2,1 g
Sůl……………………………………………………. 0,01 g

kaštanová hmota - polévka
kaštanová hmota - quiche
kaštanová hmota - pyré ke zvěřině