kaštanová pomazánka se zeleninou jemná
kaštanová pomazánka se zeleninou pálivá

KAŠTANOVÁ POMAZÁNKA SE ZELENINOU

Rychlé a chutné řešení pro snídaně, svačiny, obědy i večeře – to vše může být kaštanová pomazánka, která je u nás dostupná v jemné a pálivé variantě. Stačí ji pouze namazat na pečivo, ale pro nejlepší chuťový zážitek doporučujeme zapéct se sýrem na topinkách nebo v toastech a přidat trochu čerstvě nakrájené zeleniny. Dá se použít i jako pesto nebo dip a parádně si rozumí s vínem. Kaštanová složka vylepšuje výživové vlastnosti pomazánky a dává jí ideální konzistenci. Po jejím ochutnání zapomenete na paštiky a zjistíte, že i veganská strava může být pekelně dobrá. Pomazánku ocení kromě veganů a vegetariánů také osoby s intolerancí lepku, laktózy a ořechů. S jemnou variantou pomazánky zaručeně zabodujete u dětí.

Použití: pomazánka na pečivo a do toastů, náplň do slaných palačinek, pesto na těstoviny, noky a do salátů, dip k chipsům a zelenině.

Varianty balení: ve skleničkách 200 g, na zakázku možná výroba v konzervách 900 g.

Složení: 28 % jedlé kaštany, cuketa, pitná voda, červená paprika, cibule, olivový olej, rajčatový protlak, sůl, (chilli – pouze v pálivé variantě pomazánky). UPOZORNĚNÍ: Z důvodu přechodu na nové, vylepšené složení se údaje na prodávaných produktech mohou dočasně lišit!  

Skladování a trvanlivost: Skladování při teplotě +2°C až +25°C, minimální trvanlivost 12 až 24 měsíců. Po otevření nutné uchovat v chladu a spotřebovat do 3 dnů.   

Nutriční charakteristika na 100 g (údaje pro jemnou variantu pomazánky, u pálivé se nepatrně liší):
Energie…………………………………………….. 522 kJ/126 kcal
Tuky…………………………………………………. 7,5 g
– z toho nasycené mastné kyseliny…… 1,4 g
Sacharidy…………………………………………. 10,6 g

– z toho cukry…………………………………… 4,4 g
Bílkoviny…………………………………………… 1,9 g
Sůl……………………………………………………. 0,58 g